הצפת ערך - מילון מונחים לשוק ההון

לחצו לקניה ב-75 שקלים!

ספר מתנה לעוסקים בשוק ההון

קנו כעת ב-75 שקלים

   באמצעות פייפאל

   בכרטיס אשראי

המחיר כולל דמי טיפול ומשלוח

הספר מוצע למכירה גם בחנויות הספרים.

הצפת ערך

במשך 18 שנה כתב העיתונאי עמי גינזבורג את אחד המדורים הפופולריים ביותר של העיתונות הכלכלית בישראל. תחת הכותרת 'הצפת ערך', חינך גינזבורג דור שלם של משקיעים ופעילים בשוק ההון. לאחר הפצרות של שנים, נענה גינזבורג לבקשתנו ובחר אוסף של כ-200 מונחי חובה למשקיעים ולעוסקים בשוק ההון. מונחים אלו הם הבסיס לספר הצפת ערך.

בשער האחורי מסביר גינזבורג כי מי שמסתכל על שוק ההון מבחוץ עשוי לחשוב שמדובר רק במנגנון לעשיית כסף. אבל התמונה השלמה מורכבת הרבה יותר. היא כוללת עולם שלם של יצרים, רגשות ומצבי רוח; "תאוות בצע", "פחד", "התלהבות", "התרגשות", "אכזבה", "כעס", "קנאה", "אופוריה", "דיכאון", "כוח", "כבוד". אפשר למצוא בשוק ההון את כל מגוון הרגשות האנושיים. אפילו אהבה יש שם, אם מתעקשים לחפש אותה.

 הספר הזה – לצד הערך הלימודי שבו - מנסה להעביר מקצת מהרגשות הללו. הוא מנסה להבליט את העוצמה הקיימת בתהליכים כלכליים חובקי עולם ואת הביטוי שהיא מקבלת מדי יום בבורסות העולם.

מתוך הספר הצפת ערך

על המחבר - עמי גינזבורג

נולד ב-1965 בקיבוץ רמת הכובש. לאחר לימודי הכלכלה החל לעבוד במדור שוק ההון של העיתון גלובס.

לאחר שנתיים, בשנת 98' עבר למדור שוק ההון של עיתון הארץ, לימים דה מרקר.

בשנת 2000 החל לפרסם ב"הארץ" מדור שבועי בשם "BuzzWords". דרכו ניסה גינזבורג להסביר דרכו בשפה פשוטה מונחים טכנולוגיים אופנתיים כמו ADSL, VoIP, שיווק וויראלי ובלוטות'. לאחר כמה חודשים המדור נדד למוסף טכנולוגי חדש שנקרא "כלכלה חדשה". שם המדור שונה ל"הצפת ערך" וגינזבורג החל לשלב בו גם מונחים פיננסיים. בכל שבוע צורף לו איור שנון, פרי מכחולו של המאייר המוכשר, דובי קייך.

המוסף הפסיק להופיע לאחר כשנה עם דעיכתה של בועת הטכנולוגיה, אבל הטור "הצפת ערך" נשאר ועבר לעמודי שוק ההון והמשיך להתפרסם עד עזיבתו של גיזנבורג את העיתון בשנת 2018, במהלכן הסביר לקהל הקוראים מאות מונחים. אם אתם עוסקים בשוק ההון, או אם אתם מחפשים מתנה ראויה למי שעוסק בתחום, או מתחיל בו את צעדיו הראשונים - הצפת ערך הוא הספר שאתם צריכים.

לחצו לקניה ב-75 שקלים!